ליידי גלובס, העיתון שמושך לך במאחורה של החזיה בהפסקה [ראו תיקון]

[תיקון (12.6): אני חייבת התנצלות לליידי גלובס — האייטם למטה הופיע לא במדור האונליין של ליידי גלובס כפי שכתבתי אלא באתר פנימי של גלובס המיועד ליועצי השקעות, ובין השאר לוקח תכנים בסינדיקציה מאתר מאקו. לאתר הפנימי הזה יש מדור נשים בשם "ליידי" ומכאן הבלבול. האתר הסיר את האייטם בינתיים, אגב, אבל הוא עדיין מתנוסס בגאווה במאקו, שם הופיע במקור.

קיבלנו גם תגובה מליידי גלובס: "אתמול בערב הועלה לרשת אייטם שפורסם, כביכול, על ידי מערכת 'ליידי גלובס'. האייטם הכיל תכנים סקסיסטיים שאינם עולים בשום דרך שהיא עם ערכי המגזין. מערכת 'ליידי גלובס' מתנערת מכל קשר לפרסום המזויף, ומגנה אותו בכל תוקף".]

הקורא יונתן חולק איתנו אייטם מרתק ממדור האונליין של "ליידי גלובס", המגזין התרבותי והאינטלקטואלי המוביל לנשות העסקים של ישראל:

אתם יודעים, זה צירוף מקרים מדהים כי בדיוק היום ישבתי בקיוביקל ומרחתי לק כתום עם נצנצים וניסיתי להחליט איזה פוסטר של רוברט פטינסון להדביק ליד הטלפון ותהיתי: מה הבנים באמת חושבים על הציצים שלי? החברות מנסות להגיד לי שציצי גדול זה כבר לא באופנה אבל אני יודעת שיש סיבה שגלעד משיווק לא רצה ללכת איתי למסיבה ביום שישי והעדיף להזמין את אפרת מ-QA. אני עוד הולכת עם גוזיה והיא כבר עם חזיה אמיתית, עם ברזלים, ובטח לפחות במידה B. היא בטח גם משתמשת בטמפונים.

אז קראתי את הכתבה ב"ליידי גלובס" ושמחתי שמישהו סוף סוף מתייחס לנושא הזה, של מה בנים חושבים על הגוף שלי. הגיע הזמן! אז הנה מה שהמדענים אמרו:

המדגם הגברי שלנו, הכולל 30 גברים – המספר המינימלי ליצירת מדגם מייצג – הוכיח בדיוק את זה. הגברים שלנו ענו לנו על השאלה: "איזה חזה נשי אתה מעדיף, קטן או גדול?", והתוצאות, כאמור, לא היו מפתיעות בכלל. רוב של 60 אחוזים (18 מתוך 30 הנשאלים) הודו שהם מעדיפים את הפרונט שלנו עסיסי ומלא. 33 אחוזים (10 מתוך הנשאלים) של גברים בוגרים במיוחד אמרו שמבחינתם זה לא משנה, ורק מיעוט קטן של 7 אחוזים (2 נשאלים בלבד מתוך 30!) ביכרו את החזה הקטן. בושות.

אז בקיצור היה מבעס אבל אני שמחה שהם הוסיפו ציטוטים מהבנים שמכניסים את זה קצת לפרופורציה. זה לא שהם לא רוצים אותי בכלל:

"ידוע שבנים מעדיפים ציצים גדולים; זה עניין ביולוגי. ציצים גדולים מאשרים לגבר שהאישה שמולו היא אם פוטנציאלית לילדיו".

"אם הייתי צריך לבחור זוג ציצים אחד עד המוות – הייתי לוקח ציצים בינוניים ומטה. יותר אסתטי, קצת מעצבן ומשאיר אותך עם טעם של עוד".

"אם היא בחורת חלומותיי בכל הקטגוריות האחות, גם חזה בינוני ומטה יספיק לגמרי".

"משחק בזוג פיתות מרוחות של אישה שופעת כשהיא שכובה לא משתווה להתנהלות מול זוג זקור שמשמר את צורתו ברוב התנוחות. מה גם שהאל ניחן באיזה רגש של שוויון הזדמנויות, וכשהוא נותן לבחורה יתרון של ציצי גדול הוא מגיע, לרוב, עם החיסרון של ישבן גדול".

אההההההה אתם לא מאמינים אפרת מ-QA בדיוק שלחה לי את הכתבה במייל עם הכותרת "FYI". כלבה כלבה כלבה כלבה. חסר לה שתשאיר את המחשב שלה לא נעול כשהיא יוצאת לצהריים, אני הכי הולכת להפיץ בשמה לכל החברה שהיא הצטלמה לפרסומת לפוסטינור.

[קישור לכתבה] [קישור לכתבה בקאש של גוגל] [קישור לכתבה המקורית במאקו]

44 מחשבות על “ליידי גלובס, העיתון שמושך לך במאחורה של החזיה בהפסקה [ראו תיקון]

  • לא. היא התכוונה לזה שהיה לה פטור רפואי בטירונות מדברים שקשורים בפעילות גופנית כי זה היה מיד אחרי הניתוח, זה לא קשור בכלל. [גם אם היא התכוונה בדיוק למה שאתה חושב שהיא התכוונה אליו, אנקדוטה כזאת היא ילדותית ולא לעניין].

 1. וואו דורה איזה יופי שאת מוכנה לצחוק על זה במקום לבכות.
  אבל באמת, אני לא מבינה, ליידי גלובס לא אמור לפנות לנשים בוגרות? הדבר הזה נקרא כמו מעריב לנוער.
  איך הן יכולות להסתכל על עצמן בראי אחרי שהן מפרסמות דבר כזה. לא מבינה גם את זה.

 2. המאמר אמנם כתוב באופן ירוד ומעליב, אבל חייבים להודות שבשורה התחתונה הוא נכון. גברים מעדיפים חזה גדול, ונשים צריכות לעשות משהו לגבי זה. אם נשים מעוניינות שגברים יאהבו אותן ואת החזה שלהן, כדאי שישקלו להגדיל אותו וככה יותר גברים יאהבו אותן. נשים עם חזה קטן פשוט מזיקות למטרות של המין הנשי (אלו עם החזה הבינוני לפחות מנסות) וגורמות לו נזק תדמיתי. קרה לי לא פעם שניסיתי להעיר לנשים על כך שהחזה שלהן פשוט לא גדול מספיק, והן הגיבו בצורה ממש תוקפנית. אני בסך הכל מנסה לעזור וולהבין את המצוקה שלהן, והן רק מתגוננות. כאילו שאם אתה לא אוהב חזה קטן אתה לא קדוש וצודק ונאור מספיק.

 3. זה פשוט גורם לך לרצות להעביר את הראש שלך דרך מסור. לא מספיק שהחברה לימדה אותנו לחשוב שכל קילוגרם מעל תת-משקל הוא סוג של עלבון לכל הסובבים, עכשיו גם מצאנו דרך להפוך גם את זה לסוג של פאשלה-שלך-שאת-לא-נראית-כמו-שאת אמורה, למרות שגודל חזה הוא בין השאר פונקציה של משקל. תיראי איך שאנחנו אומרים לך לעזאזל! ותרגישי רע עם זה!

 4. דווקא הציטוט האחרון ממש העלה לי את הביטחון, יש לפחות בחור אחד שירצה אותי למרות שיש לי בסך הכל קלמטינות מסכנות. ואפילו יש לו נשמה של משורר, "פיתות מרוחות" זה קלאסה.

 5. פיתות מרוחות. זה התיאור הכי "גרפי" שקראתי מאז "שדיה היו שטוחים ומיובשים" של "שוגון", שגרמו לי לדמיין ביף ג'רקי.

 6. קצת בדיקת עובדות לא תזיק. במיוחד כשהעובדה המדוברת מופיעה בראש הסקרינשוט ששמת בעצמך. הכתבה אולי הופיעה בליידי גלובס, אבל בסינדיקציה: האחראים על הטקסט המעפן אבל הלא כל כך שובינסיטי הזה שרבטו אותו בשבתם בדסק האינטרנט של חדשות ערוץ 2.

 7. פינגבק: חינוך מחדש « האחות הגדולה

 8. ז'אנר הכתבות המתיש על איך גברים אוהבים שנשים נראות/מתנהגות ולהפך. הם מופיעות בכול מקום, ולא מזמן הייתה כתבה מעמיקה על ברזילאי כן או לא.
  עצם העובדה שקיים דיאלוג תקשורתי כל כך פופולרי שכל מטרתו הוא לגלות את אוזנינו איך אנחנו צריכות להיות ולהראות בעיני "הגברים" הוא נלוז מכל בחינה.
  צבא הגברים המסתורי בעל הדעה האחידה, המחשבה המקוממת שאדם (בעיקר אישה כמובן) עומד מול צבא זה ברצון נואש לרצותו.
  בעיקר הפקעתו של הדיאלוג האינטימי והעדין של משיכה ואהבה והמקומות בהם אדם מוכן לשנות דברים בעצמו כדי לרצות את אהובו/אהובתו מבני הזוג והפיכתו למניפס לאומי. ציצי: גדול. כוס: מגולח. ארנק: שמן. חזה: שעיר.
  מדכא בכל כך הרבה רמות.

 9. הדבר הזה מעולם לא פורסם ב"ליידי גלובס", וחבל שאתם משמיצים בלי לבדוק את העובדות. הכי פשוט בעולם לעשות את זה, אבל רק קצת יותר מסובך לראות שזה אייטם ששייך לערוץ 2.

  מי שמכיר את ליידי גלובס יודע שאין סיכוי שדבר כזה היה מתפרסם בו.

 10. מדובר על ציצים בלבד. אם גבר צריך לקנות מהמדף זוג ציצים, הוא יעדיף גדולים (על פי מדגם נרחב ביותר של 30 פרטים ממין זכר).
  אין פה שום התיחסות לציצים כשהם מחוברים לבחורה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s