תקציר ההיסטוריה של הפמיניזם באדיבות וויינט יחסים

ואתם חשבתם שמדובר במדור שטחי ורדוד!

הכותבת אלינור פרארה יצאה לערוך מחקר היסטורי וסוציולוגי מקיף כדי לבדוק למה פמיניזם זה כזה קקי וכולם שונאים את זה. אלה הממצאים:

1. במאה ה-19, הפמיניסטיות פשוט רצו שוויון, בקטע אבולוציוני (?).

2. בשנות החמישים של המאה העשרים, הן רצו לצאת לעבוד!

מה לעשות שלא לכל אשה מתאים להיות עקרת בית ואם במשרה מלאה, כמו שלא לכל גבר מתאים להיות מכונאי או מדען. ישנן נשים שרוצות למצות את יכולותיהן מחוץ לבית – ואת זה החברה צריכה לאפשר להן.

חייבים להעריך את הטון המחנך של פרארה, כשהיא מסבירה באומץ שלא כל הנשים צריכות להישאר בבית עם הילדים.

3. עד כאן הכל טוב ויפה, אבל "אז הגיע הפמיניזם הרדיקלי". אני מקווה שאתם יושבים כי זה נהיה מפחיד:

כמו הרבה אידיאולוגיות שפורשו בצורה מעוותת, כך עבר הפמיניזם גם הוא טרנספורמציה והפך מאידיאולוגיה טובה ומועילה – לסיוט מתמשך.

סטאלין, מאו, מרב מיכאלי.

הפמיניזם המקורי, הטוב והמכובד, ביקש להחזיר לנשים את זכויותיהן ולקדמן כדי שיהיו שוות ערך לגברים. הפמיניזם הרדיקלי, הנבזי והכוחני, יצר דמוניזציה של הגברים, כאילו כל גבר הוא מדכא, אנס או נצלן. לדעתן של הרדיקליות – גברים מיותרים לחלוטין.

4. כתוצאה מההשתלטות של הפמיניסטיות הרדיקליות, "גברים רבים הפכו לקורבנות". ההתנכלות לגברים, לפי פרארה, מתבטאת בשני תחומים עיקריים: (1) חוקי ההטרדה המינית ו-(2) גניבת זרע.

בעבר גברים יכלו להטריד מינית נשים במקום העבודה מבלי לתת על כך את הדין, וכנגד מצבים כאלו, בצדק רב, נחקק החוק כנגד הטרדה מינית. אממה, היום לא מעט נשים מנצלות חוקים אלו כדי להפחיד, כדי לשלוט וכדי להראות מי בעצם כאן הבוס: כל מבט שלא במקום, כל אמירה המתפרשת בצורה שגויה, כל בדיחה עשויה להפוך את הגבר לקורבן הבא.

כיום, תחת שלטון האופל הפמינאצי, גברים בשוק העבודה הם מיעוט מדוכא ונמוך-דרג, המסתובב במסדרונות בראש שפוף, לא מסתכל לצדדים וממעט לדבר מפחד הקולגות ממין נקבה, שרק מחפשות תירוץ קלוש לתביעה על הטרדה מינית. אני מופתעת שהאו"ם עוד לא שלח מסוקים לפנות את הגברים מהמשרדים בהם הם חיים באימה כזאת.

אבל גם מחוץ לשעות העבודה, כשהוא עם בת-הזוג הפרטית שלו, אין לגבר האומלל והרדוף מנוחה:

באמצעות כניסה להריון לא מתוכנן והפיכת הגבר לאב שלא מרצונו, נשים יכולות לדרוש מהגברים מזונות […] אחיותיי היקרות: גניבת זרע היא פשע. אנחנו חייבות לזכור שכמו שאנו לא רוצות שגברים יכפו את עצמם עלינו – אל לנו לכפות את עצמנו על גברים.

פרארה פונה אל לבכן, נשים יקרות: לא משנה מה הפמיניסטיות הנבזיות והאכזריות לימדו אתכן, תפסיקו לגנוב זרע! די כבר!

קורבנות למניפולציות, כוחנות, שתלטנות, זלזול וחוסר כבוד היו מנת חלקן של נשים בעבר. כנשים, עלינו להתעלות על עצמנו ולא להשתמש באותם הכלים לדיכוי וסירוס חברתי ופסיכולוגי של גברים

וגם תפסיקו לסרס. זה לא יפה.

טוב, אני חושבת שכולנו קיבלנו הרבה חומר למחשבה היום! אני רק חייבת להוסיף כאן את הטוקבק של פרארה, שבו הגיבה לטענות של כמה מהמגיבים שהיא שטחית, בורה, סובלת מרפיון שכל קיצוני, מפיצה תעמולה אנטי-נשית מהסוג המטונף ביותר וכדומה:

היא לא בורה! היא קראה מאמר בוויקיפדיה! חוץ מזה מותר לה להביא פרשנות אישית, למשל כשהיא אומרת שנשים מנצלות לרעה את חוקי ההטרדה המינית ושהפמיניזם הרדיקלי גרם לנשים רבות לבצע גניבת זרע, זו פרשנות אישית שלה שאינה דורשת גיבוי בעובדות.

והנה מגיב חמוד שדווקא הסכים עם דבריה:

עכשיו אני רגועה.

[קישור לכתבה]

66 מחשבות על “תקציר ההיסטוריה של הפמיניזם באדיבות וויינט יחסים

 1. הפמיניזם הצליח אין ספק.
  היום נשים יכולות לקרוא ולכתוב ואפילו להיות בעלות טור בעיתון שבו הן מסבירות עד כמה פמיניזם זה פויה.

 2. דורה, את צריכה להחזיק פח הקאה קבוע כאן.
  אלה, כמה בורות! כמה שנאה! כמה… עצלנות וטמטום.

  המחקר שלה פחות מעמיק מזה שעושה ילד (חרוץ באופן ממוצע) בכיתה ה' בעבודה על גלגל הצבעים. לא – לא ככה עושים תחקיר עיתונאי או בכלל. רשימת המקורות צריכה לכלול יותר מספר אחד וכמה ציטוטים מהשני.

  תמהני מדוע אין כאן ציטוטים מ"הגבר הנשלט" של אסתר וולצר. אפילו עליי הוא השפיע בזמנו…

 3. פמינאציות הן אלו שהולכות אחרי אוברשטורמבאנמלאווחפיהרר, לא?

  אם אני אגיד שאלינור פרארה אינטילגנטית לא טורחת לכתוב את הטורים שלה, היא פשוט מטיחה את הראש במקלדת ולוחצת "שלח" על מה שיוצא – מותר לי להגיד שזו פרשנות אישית שלי?

   • כרגע מהצחוק השפריץ לי הקפה מהנחיריים ! אני מצרפת אותך לכת המרושעת שלנו. יחד נשתלט על העולם ונגנוב מלא מלא זרע .
    שלך,

    " מגיבה מתלהמת" (ומרושעת)

 4. עשיתי מחקר מקיף!!!!!… עם ספר שרוב הפמיניסטיות מגרגרות לארוחת בוקר, יורקות והולכות לשטוף את הטעם המר. עם זרע גנוב, כמובן.

 5. גם אני קראתי את פרדוקס המינים. ספר מצוין ומומלץ. אבל המרחק בין מה שכתוב שם (שהוא בעיקרו ומאד בקצרה: נשים שונות מגברים, וע"י כך שהפמיניזם אימץ בצורה מוחלטת את המודל הגברי כמודל ה"נכון" הוא עושה עוול מסוים לנשים) לבין מה שכתוב בכתבה עצום. אם אני לא טועה, לא הייתה שם אף מילה אחת על הטרדה מינית, ובוודאי שלא דובר שם על גניבת זרע.
  לגבי הטרדה מינית, אפשר לדון אם עוול נעשה לגברים *מסוימים* בחסות חוקים מחמירים מאד. לגבי גניבת זרע, אין דבר כזה. נקודה. אם אתה מקיים יחסי מין, תוצאה אפשרית של זה היא ילד. תיקח את זה בחשבון. מזונות זה לילד ולא לאישה. עוד נקודה.

  • הקטע הזה של הגברימים המסכנימים והנרדפימים זה עוד קטע גדול! ומבלי להציג בדל של מקור עובדתי לגיטימי…
   גניבת זרע- פחחח. הרי אנחנו לרוב מבועתות מהמחשבה על הריון לא מתוכנן אפילו עם הבנזוג הקבוע ומלעיטות את עצמינו בהורמונים ושיט רק כדי שזה לא יקרה. ואפשר לחשוב שזה כזה פשוט להיכנס להריון- אופס- שכבנו ועכשיו אני בהריון! זו כזו פיקציה! אפילו אם הבחורה יודעת בוודאות שהיא בביוץ יש לה רק 25% סיכוי להרות- אז סטטיסטית זה ממש לא מסתדר עם התאוריות המקסימות האלה.
   ולגבי תלונות השווא- הרי בכל יום מליוני גברים נתונים לאימת תלונות השווא על הטרדה מינית! כי זה מה-זה פשוט להתלונן! אין שום חסם פסיכולוגי/חברתי/סטיגמה על המתלוננת- לא… זה כזה קלי קלות לבוא לעבודה ולהגיד שהוטרדת! בתור מי שהוטרדה מינית (מילולית בלבד) במקום העבודה, אין לי מילים לתאר את הבושה, ההשפלה והקושי הבלתי נתפס בללכת ולהתלונן… אני התלוננתי בסוף רק כי השמוק עוד העז להגיד שאני לא עושה את העבודה שלי כמו שצריך- כשסירבתי להיות איתו לבד באותו חדר. אצלי הסוף שמח- התלוננתי, לקחו את זה מאוד ברצינות ערכו שימוע לו מסודר ובסוף השמוק פוטר. אבל זה מקרה מאוד חריג (לטובה). ועדיין- כמה התביישתי! חודשים סבלתי ממנו ולא התלוננתי רק מההשפלה שבלהודות בפני עצמי ששמוק כמוהו יכול להשפיע עלי ככה.
   בקיצור- פמיניסטיות גדולות ורעות – די להתעלל בגברים חסרי ישע!

  • תעזבי את פרדוקס המינים- אני קראתי את ברוך זיסר, "על ימין ועל שמאל" (שהוא בעיקרו ומאוד בקצרה, סיכום של אידיאולוגיות שונות שנחשפים אליו במבוא למדע המדינה), ולא מצאתי שם אפילו איזכור אחד (אחד!) לגניבת זרע.

   אני חושב שהאוניברסיטה שיקרה לי.

 6. עשתה מחקר- לולו, לולו ושוב לול!
  אפילו בוויקיפדיה מסבירים ש"פמיניזם רדיקלי (וזהו ציטוט מויקיפדיה):
  "הוא פמיניזם שמטרתו לשנות את החברה מהשורש (מקורה של המילה רדיקלי ב-radix, שפירושו שורש) בכל הקשור למעמדן של נשים. מאחר שמדובר בזרם המציג עמדות מוצקות לגבי מעמד האישה, החברה מסתכלת על זרם זה כקיצוני יחסית לשאר הזרמים ולכן יש נטייה מוטעית לפרש "רדיקלי" כקיצוני."

  ואהבתי במיוחד את המשפט:
  "הפמיניזם המקורי, הטוב והמכובד, ביקש להחזיר לנשים את זכויותיהן ולקדמן כדי שיהיו שוות ערך לגברים".
  מהו הפמיניזם המקורי?
  ושתי המלכה? אנטיגונה? מרי וולסטונקראפט? הסופרז'יסטיות? הגל הראשון?
  איפה אנחנו ב"מקורי" הזה? שהיה כל כך "טוב ומכובד"- מכובד? כאילו בקטע של כבוד המשפחה או כבוד בת מלך פנימה?
  לוללתי קשות ואז קצת דפקתי את הראש בלפטופ…

 7. וואו… חייבת לציין שראיתי את הכותרת של הכתבה מספר פעמים וסירבתי להיכנס בידיעה שזה יהיה גבגוב שטויות, אני עצובה לגלות שצדקתי… באמת יש נשים מטומטמות מאד.

 8. "הפמיניזם המקורי, הטוב והמכובד, ביקש *להחזיר* לנשים את זכויותיהן". כלומר, כמו שהיו להן פעם, לפני הפמניזם. מה?

  וגם – "גניבת זרע היא פשע"? זה מתקציר חוק העונשין בוויקפדיה?

  • גניבת זרע היא פשע. כל קיום של מגע גופני אינטימי עם מישהו כשאת/ה חורש נגדו מזימות היא פשע. סקס אמור להיות במקרה הטוב ביטוי של אהבה ובמקרה הכי גרוע – התלהטות יצרים שנובעת ממשיכה גופנית. אז לשכב עם גבר כשאת יודעת שאת הולכת לסדר אותו בסוף זו נבזות. לשכב עם אישה כשאתה יודע שאתה הולך לברוח לה אחר כך – נבזות לא פחותה ,ואם מסתבר שהמנוולת סידרה אותך ונכנסה להריון מהתרגיל שעשית לה – וואלה מגיע לך. רק לתינוק שיוולד מהסידור הזה לא מגיע שההורים שלו הם כאלו ולכן שוב – זה פשע.

 9. אני לא מבינה מה אתם מתרגשים.
  הטור פורסם ב-1.4. זאת פשוט מתיחה עלובה.

  מה… לא?

 10. בגלל שאין עוד מה לומר בנוסף לכל אשר כתבת וכתבו בתגובות מעליי, רק אציין שהשימוש של פרארה ב"מילה" – אממה – שבה אותי. not.

  • אד-הומינם מאץ'?

   הביקורת הזו צורמת לי.
   בתור מזרחית שבאה ממשפחה עם רקע שונה מזו של הרבה מהחברים שלי (רוב בני המשפחה שלי לא אקדמאים, השימוש שלנו בשפה שונה, תרבות הדיון שלנו שונה וכו'), אני מוצאת שהרבה פעמים ביקורת בסגנון הזה משמשת את החברים האשכנזים-משכילים-ממעמד בינוני גבוה שלי, בתור תחליף להתייחסות עניינית לדברים שיש לי להגיד.

   כלומר – אנחנו מנהלים דיון סוער בנושא X. הבעתי עמדה. באמת מה שדחוף לך עכשיו זה לתקן את הסגנון שלי, המשלב הלשוני שלי (וספציפית הבחירה שלי להשתמש בסלנג מסויים) או ההגיה המזרחית שלי? או את שגיאות הדקדוק או האיות שלי (אם זו התכתבות)?

   בקיצור, זו פשוט התנשאות אשכנזית\אינטלקטואלית* מכוערת.

   * זו ביקורת בשני מישורים – אני מאמינה שקיימים אינטלקטואלים מזרחים שעושים את אותו הדבר, אבל אני חוויתי את היחס הזה רק מאשכנזים.

   • אני מכירה מלא אשכנזים שמשתמשים במילה הזו, ואין לי בעיה איתה ב-כלל. לדעתי היא סתם סלנג וזהו, שמבקרה זה רק הוזיל את הטקסט אף יותר. אפילו בכלל לא קישרתי אותה למזרחיות – שמעתי הרבה יותר נערות שמוצא הוריהן מארצות אשכנז משתמשות במילה הזו. לא שמעתי מאף בן משפחה עיראקי שלי את המילה הזו. כן שמעתי את זה מהבתדודה האשכנזית.
    אם זו הביקורת שלך, אין לי מה להתווכח. אני פשוט לא רואה את המילה "אממה" כמייצגת מזרחיות כלל.

   • ועוד משהו – מעולם לא ראיתי לנכון לתקן הגיה (!!!) של מישהי או מישהו שמנהלים איתי דיון סוער בנושא כלשהו. זה אחד הדברים הכי לא מכובדים שאפשר לעשות למישהו, ולגמרי מסיט את הויכוח מהנושא שלו. לא תיקנתי פה את אלינור פרארה ובטח לא אותך. הגחכתי אותה בדיוק כמו שדורה עשתה בטור שלה – לפעמים זה פשוט כלי יעיל אל מול בורות ופוגענות קיצוניים (כמו אלה שהיא הביעה בטורה).

 11. אני אוהבת אישה שיש לה את האומץ, באקלים החברתי הפמיניסטי הקיצוני של היום, לכתוב טור כל-כך שובר מוסכמות ומאיר עיניים, ועוד להשתמש במילת הקישור "אממה". אחחח…. האקדמיה.

 12. חדשות השעה חמש: "היום בשעות הצהריים המוקדמות נשמע פיצוץ עז מתוך מרכז סיוע לגברים נפגעי הטרדה, הארגון הפמיניסטי הקיצוני "משמרות הפות" נטל אחריות למעשה. ארגון "גברים למען שוויון זכויות" פנה לממשלה בדרישה להוציא את הארגון הפמיניסטי אל מחוץ לחוק. הערב תיערך הפגנת "נשים נגד פמיניזם" בכיכר המדינה.

 13. כמה בעיות-
  1- יש הבה זרמים בפמיניזם, חבל שבחרת לבטל רעיון בגלל כמה קיצוניים הנמנים איתו.
  זה כמו לצאת נגד השמאל או הימין בגלל שגם שם יש זרמים רדיקלים. לצורך העניין, מה ההבדל בין מה שכתבת לכתבה על איך שהשמאל הרס את חיינו בגלל שכמה קיצוניים בחרו לעשות מעשה?
  אני לא רוצה לערבב פוליטי עם חברתי אבל חוטאת כאשר את מבקרת דבר אחד על ידי דבר אחר.
  2- במקום להביא דוגמאות להתנהגות טיפשית של נשים אנוכיות וחסרות אחריות שאינן יודעות לעשות קשר בין התנהגות ותוצאות , תביאי הגדרה לפמיניזם רדיקלי.
  3- עשיתי 3 קורסים במגדר ואני לא מתיימרת לכתוב על זה טור. למה? כי מה שגיליתי זה כמה יש לי עוד לגלות ולהבין לפני שאני מייצגת את עמדתי. רמז בלי לפגוע.
  4- אותו אחד שמגיב "חמוד שדווקא מסכים עם דבריה" הוא בכלל לא מביע את עמדתו בהקשר שלה. הוא כותב כדי להגן על הגברים. כשל לוגי.
  5- ניקיונות של פסח זה זמן מצוין לבדק בית.

 14. אהבתי את הביטוי הסטרילי "כניסה להריון" , מזכיר לי קצת את הודעות דובר צה"ל מלפני 20 שנה
  על פלשתיני ש"מצא את מותו".
  יום אחד הלכה בחורה ברחוב ראתה שלט "הריון" ונכנסה לשם , מה זה בכלל קשור לגברים?…………..

 15. השאלה שבאמת מעניינת אותי היא מה גורם לאישה (כנראה נורמטיבית – זו פרשנות אישית שלי כמובן) להפוך למשתפי"ת של אנשים ששונאים אותה עד מאוד. מה בדיוק היא מרוויחה בזה ? כלום. שום דבר. היא רק הורסת לעצמה (ולכל השאר) וגם מוכיחה על הדרך שכל השוביניסטים צודקים ואישה היא טיפשה ושיטחית.

  • היא בעיקר מוכיחה את טמטומו של המין האנושי, לפרקים. (אישה היא אדם, וזה).
   לדעתי אין להתפלא על שיתוף הפעולה שלה. זה כל העניין – להפוך את עצמך לטובה יותר על די דריכה על בנות קבוצתך וכך להתקרב לעיליתה.

   אני גם הייתי פעם בקטע של "נשים זה ממש טפשי". זה בא עם מנה גדושה של "בני אדם זה טיפשי". עבר לי.
   אולי גם היא תגדל מזה.

  • כמו שאני רואה את זה [ולא למדתי מגדר או משהו בסגנון] פמיניזם הוא סוג של דילמת האסיר בקנה מידה כלל עולמי. לדוגמא: [נתעלם לרגע מזה שלאנשים שונים יש טעם שונה בבגדים, ובאנשים בלי קשר לבגדים] אם כל הנשים במשרד שלי יבואו עם סטילטו, ג'ינס צמוד ומחשוף גדול, לאף אחת לא יהיה נוח, וגברים יתייחסו אליהן בצורה שווה. אם כולן יבואו עם אולסטארס, וטרנינג, לכולן יהיה נוח והגברים עדין יתייחסו לכולן בצורה שווה. אבל אם כל הנשים במשרד יבואו עם בגדים נוחים ולא מחמיאים ורק בחורה אחת תחליט שאין לה בעיה ללבוש סטילטו ומחשוף, היא תקבל מיד את כל תשומת הלב שהיא רוצה, בעוד שאר הבנות יראו רע בהשוואה אליה, למרות שהן כנראה לא ניסו למשוך אליהן תשומת לב בעזרת לבוש מלכתחילה.

   ככה גם באופן כללי. אם העולם כולו היה שוויוני אז כולם היו יוצאים מזה נשכרים, אבל מצד שני, יש מספיק פמיניסטיות בעולם כדי שמישהי שאומרת שהיא לא פמיניסטית תקבל "נקודות תשומת לב" כשהיא עומדת ליד חברותיה שמתלוננות על חוסר צדק.

   בנוסף, אם הן יצליחו להביא לשוויון מלא, היא גם תרוויח, ביחד עם כל המין הנשי והאנושי. אם לא, היא בכל מקרה בצד המנצח, הרי היא מלכתחילה טענה שהפמיניזם הזה זה שטויות.

   • אם יש גבר שחושב שצריך לתת למישהי "נקודת תשומת לב" על כך שהיא לא פמיניסטית (=חושבת שנשים נחותות מגברים), אז אני לא הייתי רוצה לקבל ממנו "נקודת תשומת לב". (מה זה בכלל? זה יותר או פחות מטפיחה על הראש?)

 16. אני לא אתייחס להכל, אבל אני כן רוצה להגיב על הנושא של גניבת זרע, שלא ממש ברור לי למה היא מערבבת אותו עם נושא הפמיניזם. אין ביניהם שום קשר.

  למרות הירידות שלכם על הנושא כאילו הוא מופרך לחלוטין, הוא דווקא ממש ממש לא. התופעה הזאת קיימת בהחלט והיא מכוערת ונוראית.
  אנחנו חיים קצת בבועה של אנשים משכילים, מתקדמים, שלרוב לא ממש רוצים ילדים (מקסימום אחד בגיל 35) ושמקיימים קשרים הוגנים ואוהבים עם בני/ות הזוג שלנו. הרעיון של גניבת זרע אכן נראה לנו מופרך.
  צר לי לפוצץ לכם את האידיליה – הרוב המכריע של האוכלוסיה לא עובד ככה.
  נשים עדיין לחוצות חתן, גברים עדיין לחוצים מלהיות חתן, התקשורת ביניהם גרועה עד לא קיימת ומיותר לציין שכל זה קורה בגיל 22-25, כשהם עוד חצי ילדים וכל הסביבה לוחצת עליהם להתיישר עם התלם, להתחתן ולהשריץ.
  אישה בגיל המבוגר של 25 שכל החברות שלה כבר נשואות, ויש לה חבר כבר שנתיים שעדיין לא "הציע" מצויה בעולם שלה במצב מאד מלחיץ.
  אשה כזאת בהחלט יכולה לשקול להפסיק לקחת גלולות בלי להגיד לבן זוג ו"אופס" להכנס להריון ואז הוא חייב להתחתן איתה, או ככה לפחות היא מקווה.
  אם תעשו קצת חיפוש באינטרנט שמחוץ לבועה נמצאו די בקלות נשים שמתייעצות על הנושא של גניבת זרע ולא מעט אתרים של עורכי דין שמתמחים בייצוג הגברים שנגנב מהם זרע.

  • הנושא מאוד מופרך ואין כזה דבר.
   אם עושים חיפוש מגלים ישר כתבות וגורמים משפטיים שאומרים שהטענה אינה יכולה להתקבל בשום אופן, זה האחריות של הגבר שמקיים יחסי מין בדיוק כמו של האישה לקבל את התוצאות האפשריות, זה מבחינה משפטית.
   מבחינה חברתית זאת סתם טענה עלובה של גברים שלא רוצים לקחת אחריות ולשלם מזונות, הגברים אחראים להגנה באותה מידה, הם לא רוצים שיהיה סיכוי להריון אז שישימו קונדום.

  • המונח "גניבה" מעיד על משהו שנלקח מאדם שלא מרצונו. מניסיוני – כן, אני יודע, מה תלביבי בועתי כמוני שגדל בירושלים יודע על העולם האמיתי של רוב בני האדם – במרבית המקרים הזרע ניתן ברצון רב. מנגד, מי שרוצה לשמור, יתכבד וילבש קונדום ולא יניח שבת זוגו תדחס לגופה הורמונים בשבילו.

  • אני בטוחה שקיימות נשים שמשקרות לגבי הגלולות כדי להיכנס להריון בניגוד לרצונו של בן הזוג — קיימים אנשים מכל הסוגים. אני חושבת שאפילו נתקלתי במקרה אחד כזה באופן אישי (וזה היה זוועה בעיניי, פשוט דבר מעוות לעשות לבן זוג).

   אבל להגדיר את זה כתוצא בולט של הפמיניזם, ולומר שנשים עושות את זה בהמוניהן, ושמטרתן להתנכל לגברים… זו פשוט תעמולה אנטי-נשית מהקצה הכי פנאטי והזוי של הסקאלה. עלילת דם לליבוי פנטזיות הפוגרום של בהמות מיזוגניות כמו מגיב 96 שציטטתי למעלה.

   • אכן זאת תעמולה שקרית ומוטה, יש גם את הצד הקיצוני השני של גברים שמחבלים בכוונה באמצעי המניעה כדי להכניס נשים להיריון, או שסתם לוקחים סיכון כי קונדום זה לא כיף.. אז מה זה, "גניבת ביצית"? התופעה קיימת משני הצדדים ולא מייצגת את שני הצדדים.

  • אישה בת 25 (אלליי! ממש זקנה בלה) ששוקלת לשקר לבן זוגה שהיא לוקחת גלולות על מנת שתוכל לכבול אותו אלי בעזרת תינוק משותף היא אישה שהבעיה הכי-הכי קטנה שלה היא העובדה שכל החברות שלה נשואות והיא לא (מאיזה תקופה נשלפה הגברת הפיקטיבית הזו, מהמאה ה-16?). לנסות ולהפוך את התופעה היחסית הזניחה והדי הזויה הזו לתוצר של הפמיניזם הרדיקלי זה בורות במקרה הטוב ושנאת נשים יוקדת במקרה הרע.

 17. מת על האתר שלך, כמו שאת יודעת. מחשבה אקראית: באשפתנו יש כל מיני כלים, וצריך להשתמש בכלי הנכון בזמן הנכון. אלינור פראדה היא כל כך משקל נוצה (היא ברצינות חושבת שאם היא קראה שני ספרים ומאמר בגוגל זה הופך אותה לסמכות), שכמעט כואב הלב שמורידים לה פטיש על הראש. אני חושב שהקונפליקט הפנימי שלה נוגע ללב. לפעמים צריך לאמץ את גישת חב"ד אל התינוקות שנישבו, ולפעמים לזרוק כמו נטורי קרתא אבנים על מכוניות ולצעוק שאבעס. לדעתי במקרה הזה דווקא מתבקשת גישת חב"ד.

  • אתה מפספס:
   הבלוג לא בא בטענות לאלינור פרארה אלא לווינט. גם אם נניח שגב' פרארה היא "תינוק שנשבה" – יש לה עורכת במדור יחסים, ויש עורך ראשי, ויש קובעי מדיניות. והמדיניות של ויינט היא- "זבל מיזוגני מביא טראפיק? הבו לנו זבל מיזוגני!! לייק לייק לייק!" ולמדיניות הזו הבלוג בא בטענות. לא לגב' פרארה.
   ואגב- אני גם לא מסכימה איתך לגבי ההקטנה בחשיבות הפוסט של פרארה:
   למה הדבר דומה?
   כשמטריד אותך ברחוב איזה מסכן שגם ככה בקושי יכול לקום מרוב אלכוהול- אז אל תקחי ללב- גם ככה הוא מסכן ואין לו כוונות רעות… אבל כש-20 "מסכנים" כאלה מטרידים אותך אחד אחרי השני? מה אז?
   כוחו של הבלוג הזה, בדומה ל"הכצעקתה" למשל, הוא בדיוק בכך שהוא מוציא לאור את ה"כמות" בלי קשר ל"איכות" של הכותב או התוכן. אפשר להתעלם מכתבת זבל אחת, משתיים משלוש- אבל כשזה כל יום, בכל עיתון, כל הזמן- זה כבר מטריד ומפחיד! והכי גרוע- ההרגשה היא שזו מדיניות מכוונת של העיתונות- כפי שדורה אמרה ברדיו- אני מרגישה שהעיתונים פשוט שונאים אותי.

   • לגבי ווינט אני מסכים. לגבי אלינור פרארה, הייתי צריך להרחיב יותר. יש לדעתי קבוצה גדולה של נשים שנמצאות בדילמה. מצד אחד, אם תעברי איתן נושא נושא, תגלי שמהותית הן איתך בהרבה דברים: שכר שווה על עבודה שווה, התנגדות להטרדה מינית, זכות להפלות וכך הלאה. מצד שני, הן רוצות להשאר נחמדות, זה נראה להן רומנטי שמשלמים עליהן במסעדה, הן מאד רוצות שגברים יאהבו אותן, וחוששות מזה שיחשבו שהן תוקפניות. "פתרון" נפוץ לקונפליקט הזה הוא להמציא הפרדה – זכויות לנשים זה חשוב, אבל "הפמיניסטיות" הגזימו, הן תוקפניות מדי, מאשימות את הגברים מדי, במקום לבקש יפה ובנימוס תוך כדי עפעוף וגלגול של תלתל על האצבע. אז אם המטרה זה לתת לנשים כאלה ציון, אז אני מסכים שהציון יהיה נמוך, ואין מה לתת להן הנחות. אבל אם רוצים לשנות את החברה, אני חושב שהרבה יותר נכון להתייחס למצב שהן נמצאות בו באמפטיה, להזמין אותן לעשות שבת (אם לחזור לאנלוגיה של חב"ד), לכבד את דעתן, ולקרב אותם על ידי עובדות ודוגמאות שידברו אל ליבן. זה לא נורא קשה, כי רובן עמדו במצבים שבהן השפילו אותן או הטרידו אותן בגלל שהן נשים. שיטת הפטיש בראש, אני אראה לך כמה את מטומטמת וכמה את לא מבינה מהחיים שלך וכמה את דודה טום, לא תביא שום תוצאה חיובית. מקסימום תאשרי להם את התדמית של פמיניסטיות בתור פנאטיות פוגעניות וגסות רוח. יש אנשים ונשים שהם אנטי פמיניסטים קיצונים, ושיטת הבעיטה בתחת בהחלט מתאימה להם. אבל מי שלדעתי כבר יש לה בנשמה תשתית להשתכנע, אותה דווקא עדיף לכבד ולקרב. לדעתי אלינור פרארה ועוד המון כמוה הן בקטגוריה השניה. וגם לא מעט גברים יש בקבוצה הזאת. אבל מי יודע, אולי אני יותר מדי אופטימי.

    • אם לבלוג היו קוראים- "בלה בלה- פמיניזם למתחילים באדיבות דורה" אולי היה טעם לדיון שאתה פותח. אבל לבלוג הזה קוראים- "שק של נחשים -שנאת נשים וסקסיזם בעיתונות העברית". לכן הוא פונה לעיתונות ולא לעיתונאיות, והמטרה שלו היא לסמן תופעה ולא לחנך נשים או גברים. אני לא חושבת שמעצם היותנו פמיניסטיות אנחנו מחוייבות ללמד ולהסביר את עקרונות הפמיניזם לכל בחור/ה שמתעצל/ת לעלעל בוויקיפדיה/ בלוגים/ספרות מקצועית. בניגוד לחב"ד אין לי שאיפה להיות מיסיונרית, אני לא דורשת מימון מהמדינה ולכן לא צריכה ש"יאהבו פמיניסטיות" ולא מרגישה מחויבת לעשות לפמיניזם יחסי ציבור. אני גם שמאלנית- זה אומר שאני חייבת להסביר את עצמי לאנשים שאולי חושבים כמוני אבל מסתייגים מהטייטל? לא נראה לי..

    • א. לא רוצה להיות נחמדה. יותר מדי זמן זה שותה.
     (אם מישהו רוצה להיות נחמד, אז שיהיה לו אבל שלו יגידו את כל הדברים המגעילים האלו ולא לאחרים)
     ב. אני מספיק מכבדת אנשים, אולי יותר מדי, כדי לתבוע מהם להתבטא ולהתנהג כראוי ואם הם לא עושים את זה – אז הם המופרעים.
     אבל אולי אני נחרצת מדי, אבל שוב, כבר לא איכפת לי. אני באמת מעדיפה את הפטיש בראש. חינוך זה בגיל בית ספר ולא לנשים ואנשים בוגרים.

  • "בעת תהליך הרבייה, על תא הזרע הזכרי להתמודד מול […]"
   רגע, הכוונה היא "תא זרע זכרי" = נושא כרומוזום Y?
   ומה עם תא הזרע הנקבי? הוא (היא?) לא צריך לנווט אל הביצית? או שזה בא לו יותר בקלות, או אולי עדיף שלא יגיע. שיזכה לבנים זכרים.
   אולי תא זרע נקבי היא ביצית, למעשה?

   השאיר אותי קצת מבולבלת.

 18. פינגבק: חוסר אחריות תאגידית « האחות הגדולה

 19. אני הלכתי לכתבה לברר שהיא אמיתית. אבל יכול להיות שהיא בלעה את הזרע של גיל רונן, או יורם יהודה. אחרת קשה לי להסביר את השנאה והגיבוב המקושקש הזה.

 20. פינגבק: לקט מדע! לסביות-צומי וחיי המין של טווסים | שק של נחשים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s