בוויינט יחסים גמרו לי את המילים

מה? אני רק… כלומר… מה?

עכשיו הם רק עושים טרולינג כדי שאני אכתוב עליהם שוב, נכון? נכון? כי הפוסטים שלי הזרימו אליהם מיליוני  קוראים חדשים והם נהנים מהרייטינג? תגידו שכן. כי האלטרנטיבה היא שאי-שם בשולי אימפריית מוזס צומחת כת ריאקציונרית קיצונית וחמושה של שונאי-נשים שבינתיים רק מפיצה תעמולה מפחידה אך בהמשך מתכננת להשתלט על המדינה באמצעים אלימים, לנשל את הנשים מרכושן ומזכויות האזרח שלהן ולהקים את רפובליקת הגלעד.

וזה כבר לגמרי לא הגיוני. כלומר… לא. לא סביר, בכל אופן.

אולי ליתר בטחון אני אלך לחדש את הדרכון הרומני.

38 מחשבות על “בוויינט יחסים גמרו לי את המילים

 1. לפני שלחצתי על הלינק, הייתי בטוח ש"רפובליקת הגלעד" זה משהו שיקימו צבא החברים של גלעד ותהיה כפיה סחית.

 2. "אבל אנחנו רק נותנים מגוון של דעות! הנה, כאן נתנו במה לאחד שחושב שנשים נועדו להיות נתינות של הגברים, ומחר ניתן במה לפמיניסטית רדיקלית שחושבת שלנשים דווקא כן מגיע להצביע בבחירות! יש לנו גם טורים על בעד/נגד להרוג הומואים וסקר: האם אתיופים מסריחים. את פשוט לא מוכנה לשמוע שום דעה ששונה משלך!"

 3. מישהו יכול בבקשה להסביר לי את המטאפורה עם הראש והצוואר? קראתי אותה פעמיים ואני עדיין מתקשה להבין מה הנמשל של המשל הזה.

  מה שמדהים אותי בטקסטים האלה זה שהשילוב של דעות כל כך מיזנטרופיות וחוסר יכולת לבנות טיעון הגיוני גורם לי לקרוא את הטקסט כטקסט אירוני. עד השורה האחרונה אני מצפה שיהיה כתוב "סתאאאם, נראה לכם?".
  המוח שלי פשוט מסרב לקבל את זה שאנשים עם דעות כאלה באמת קיימים בעולם, ולא סתם ממציאים אותם על המקום בשביל הצחוקים בטמקא.

  • זה פתגם רוסי: "הגבר הוא כמו הראש , האישה היא כמו הצוואר וכולם יודעים שהצוואר קובע לאן הראש יסתובב".

  • עלית פה על משהו. כתבות תחקיר של כתבים רציניים לוקחות יותר זמן מחירטוש רנדומלי של הגיגים על נשים וגברים, ולכן עולות יותר כסף. הכתבים והעורכים של Ynet ואתרים אחרים נמדדים במספר הקליקים שיש לכתבה – אף אחד לא בודק, למשל, מה זמן השהייה של הגולש בכתבה ואם הוא קרא אותה, או לחץ בגלל הכותרת הפרובוקטיבית, גילה שזה טקסט דבילי וסגר. הכתבות האלו זולות, ממלאות נפח ומשיגות אותה תוצאה כמו כתבה מושקעת ואיכותית, אז מישהו שם עושה את החשבון ומסיק שחבל להשקיע. בשנה האחרונה שלי ב-Ynet, אני ושאר הכתבים במדור המחשבים בילינו את רוב היום בתרגום אייטמים של סוכנויות הידיעות, על השקות טלפונים סלולרים וגאדג'טים חדשים.

   וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את בעיית המפרסמים. כל הגופים הגדולים במשק מנהלים שת"פים עם האתר הגדול במדינה, או מפרסמים בו, אז לעתים קרובות אי אפשר להעלות כתבות שמבקרות את הגופים האלו. כתבות יחסים לא מעליבות אף טייקון או פונקציונר פוליטי רב-השפעה, אלא קבוצה שגם כך נרמסת בשיטתיות על-ידי החברה – נשים, ועליהן כידוע מותר ומקובל לדרוך. הן כבר על הרצפה, אז אפשר לנגב ת'רגליים.

   אגב, אני לא אומרת שכל הז'אנר של כתבות יחסים פסול מעיקרו. הנה כתבת יחסים מושקעת, מעמיקה ומעוררת מחשבה של קייט בוליק באטלנטיק.

   http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2011/11/all-the-single-ladies/8654

   וזה נכתב על אותם נושאים שאתרי הלייפסטייל שלנו לועסים, כן? רק שזה מבוסס על הרבה יותר מסתם הגיגים של אדם עם יכולת כתיבה של כיתה ו'.

 4. אנונימי – פעם ראשונה בוואינט? מה פה חדש בדיוק?
  ובאותה נשימה תשובה לדורה – זוכרת שהיו כל הזמן המון כתבות מגעילות כאלה? מה שגרם לך לרצות לעשות את הבלוג הזה? אז הנה – יש המון כתבות מגעילות כאלה. תהני, אבל שלא יעלה לך לראש – זה לא לכבודך…

 5. קראתי את הכותרת המשנית וכל מה שהצלחתי לחשוב אליו הייה " אלוהים ישמור מישהוא מצטט את התחילה של פיק ממש גרוע של סטר טראק בוואינט !!! "

 6. "אחוז הגברים [בפוליטיקה] הוא גבוה מהן לאין שיעור, והשאלה המתבקשת היא – למה?"

  איך יהונתן רצון מצפה מכל הנשים האלה להתעסק בזוטות כמו פוליטיקה, וכפועל יוצא מבירבוריו – קריירה, כשהן צריכות לספק את הגבר שלהן, להוריד חמישה קילוגרמים בשלושים יום או פחות, לצוד חתן ולשנוא את עצמן?

  מה גם שבעוד ובכנסת, ובבתי פרלמנט אחרים בעולם, יש הרבה גברים שיכולים למשול בנשים, אין כלים לנקות. אז זה לא כאילו שיש להן מה לתרום.

 7. אגב, תודה שאת שמה צילומי מסך ולא את הלינק לכתבה. כמה שפחות צפיות שהם יקבלו על הזבל הזה, יותר טוב.

 8. כמובן שהוא לא למד היסטוריה. רוסיה הייתה מטריאכט במשך איזה 100 שנה (או יותר, כבר לא זוכרת באופן מדוייק) והיא עדיין הייתה מקום חשוך ודיקטטורי. עם נשים בשמלות יפות.

  הסיבה שנשים נכשלות בדיקטטורה כמובן קשורה בזה שהן נשים, ולא חלילה, בזה שרוב הטמבלים בפוליטיקה היו גברים, אז הסטטיסטיקה הייתה לצידם. לא, כנראה אין אלא להסיק את המסקנה האבולוציונית המתבקשת שהייתה ברירה שלילית של נשים דקטטוריות כי הן לא הביאו ילדים. לעומת כל הילדים של היטלר, למשל.
  חוץ מזה – הוא לאו יודע שאסור להעלות נשים על ספינה? הספינה תקנא!

  נראה לי בטמקא יחסים התכוונו פשוט לאחוז המסויים הזה של חובבי BDSM שחובבים את הז'אנר של דומים זכרים ושפחות נקבות. פשוט בטעות הם פרסמו את זה בטעות באתר "ראוי" ולא בכלוב, שם יש כתבות גם עבור חובבי ז'אנרים אחרים. זו הייתה טעות. רק טעות!!!
  הם לחצו על הכפתור הלא נכון או משהו. אותו כפתור לא נכון שאפשר להם למצוא פורנו בטעות בשנות ה90 או משהו בסגנון.

 9. פינגבק: עטרה ליושנה? « האחות הגדולה

 10. אני רק רוצה לומר לך שאני לא בדיוק פמיניסטית מהשורה, ועם זאת כבר שנים הבטן שלי מתפוצצת מההתייחסות לנשים בתקשורת, בפרסום, וגם בעולם האמנות (שקרוב ללבי). שנים שאני צובטת את עצמי מול כמעט כל פרסומת שאני נתקלת בה עם ייצוג נשי, ואת Ynet אני פשוט לא פותחת אף פעם כי נמאס לי לקרוא על אמהות שמעודדות את ילדותיהן בנות ה-7 לניתוחי השתלת סיליקון בעמוד הראשי.

  אז רק רציתי לומר לך שאת עושה עבודת קודש. ממש.
  הלוואי ובזכות הבלוג הזה אנשים יתחילו להבין את הקשר ההדוק והמצער בין ייצוגי הנשיות בתקשורת לבין האפליה כלפי נשים והקלוּת בה נשים נופלות קרבן להטרדות.

 11. אם שונא נשים הוא שוביניסט, איך נקרא אדם ששונא אנשים ששונאים נשים? ואם אותם שונאי נשים הם נשים? איך נקראים אלו אשר שונאים את הנשים ששונאות נשים?

   • ולכן מיזו-מיזוגן זה כזה ששונא שונאי נשים

    וביוונית לשנוא זה, ככה נראה לי, עיוור למין כך שאתה יכול להיות שונא-שונא-נשים
    או שונאת שונאת נשים וכל הפרמוטציות האפשריות באותה מילה עצמה!!!!
    גדולים היוונים האלו?!? לא?!?!

    (עוד מאז סוקראטס היוונים האלה גדולים…)

 12. תארו לעצמכם מה היה קורה אם היו מחליפים את המילה אישה במילה יהודי ואת המילה גבר במילה נוצרי. אולי אז גברים מסויימים יבינו למה הכללות אידיוטיות כאלו צריכות לעבור מהעולם ולא רק בגלל שאיזה פמיניסטית התלוננה על הנושא.

 13. האמת? לא הייתי מתרגש מקשקושים בוואינט יחסים. זה ידוע כזבל, לא שווה את המרחב הדיגיטלי שעליו זה כתוב, ובעיקר לא שווה תגובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s