בגלובס מפחדים מהפמיניסטיות הגדולות והרעות

יש שתי טכניקות להתמודד רטורית עם תנועת מחאה שעלולה לערער את עולמך: היא יכולה להיות קטנה, שולית והזויה, או — אם היא כבר מאורגנת יחסית וצוברת תנופה — היא יכולה להיות ארגון-צללים מאיים, סיוט אורווליאני שפועל מאחורי הקלעים ובכוח הזרוע כדי להשתלט על העולם.

יובל יועז לא אוהב את "המאפיה הפמיניסטית" שאליה "איש מהשרים לא העז להתנגד", את "המקהלה האחידה של הפמיניזם הרדיקלי" (מה רדיקלי בפמיניזם הזה? הייתי רוצה לשמוע אותו מסביר) ש"לא כדאי להשמיע קול" נגדה. כשנשים מתחברות יחד בנסיון להטות מעט את כף המאזניים, ומצליחות לרכוש אחיזה מסוימת במעוזים כמו הכנסת והתקשורת שעדיין נשלטים ברובם על ידי גברים, הוא רואה בכך ברית אפלה ומסוכנת, נסיון השתלטות דיקטטורית על המדינה: "לסוכנות של הפמיניזם הרדיקלי יש נציגות בכירות בכנסת, בתקשורת, באקדמיה ובקרב חוגים שמובילים דעת קהל. יחד הן משליטות שיח פמיניסטי אחיד, תוך יצירת ברית אד-הוק עם הימין הדתי".

בקיצור, אל תתנו להן מושבים בכנסת. אל תתנו להן טורים בעיתונים. אל תתנו להן לדבר, ובעיקר אל תתנו להן להתאחד. אבל תנו להן לעבוד בזנות. זכות הבחירה שלהן, וזה.

יש בעולם גם גישות פמיניסטיות אחרות. פעילות של מה שקרוי Sex workers, משוחררות מפוריטניות דתית, נשענות על מחקרים אמפיריים וטוענות שיש דבר כזה, סקס בהסכמה ובתשלום, והוא יכול אף להיות כלי להעצמה נשית.

וכאילו, סבבה, כן? בוא נדבר על זנות. בוא נדבר על למה זנות אינה פסולה כקונספט, ועל הקשר בין זה לבין מצב הזונות בפועל. אבל במטותא, בוא לא נתהדר בנאורות המשוחררת המתקדמת והנפלאה שלנו ונדבר על התמיכה שלנו בזנות כ"כלי להעצמה נשית", לא רגע אחרי שחשפנו את הבעתה העמוקה שלנו מכל סוג של התאגדות נשית בעלת-השפעה. טוב? כי אנו עלולים לצאת קצת מגוחכים.

[קישור לכתבה]

14 מחשבות על “בגלובס מפחדים מהפמיניסטיות הגדולות והרעות

 1. אהבתי את המשפט "אם השם הזה לא מצלצל לכם מוכר, זה לא מקרה. הוא כבר מזמן לא שם". אין ספק שהיעדרתו של ח"כ לשעבר גלזר נובעת מכך שידה הזדונית של המאפיה הפמיניסטית דאגה לסלק מהכנסת את קול ההתנגדות הבודד שקם נגדה.
  הרי זה בוודאי לא שמפלגת "גיל" שדרכה הוא הגיע לכנסת הייתה מלכתחילה מפלגה קיקיונית שהיה מפתיע לגלות שעברה את אחוז החסימה מלכתחילה.

 2. פינגבק: תרבות, חינוך, פיקוח, צרכנות « האחות הגדולה

 3. אותי הכי הצחיק זה: "תוך יצירת ברית אד-הוק עם הימין הדתי" (שגם ובלי קשר =="אני ליברל ומתגדם בדעותיי בדעותי ולכן אני איש תקין ולא באמת שוביניסט. כי אני שמאלני!")
  כאשר אומרים שהתקשורת "שמאלית" אני בד"כ אומרת "פחחחח" כי התקשורת סתם רודף רייטינג. אז נראה לי שמישהו באמת החליט להפנים את התפיסה הזו. LOLZ

  המאפיה הפמיניסטית?
  זה כמו המאפיה הרוסית. המאפיה הרוסית זה (כמאמר סבתי) שני שיכורים בתחנה המרכזית. אולי זו בעצם אותה מאפיה ואלו שתי שיכורות?

 4. כל פעם שאני נתקל בגבר שמשתמש בביטויי הזהב "המאפיה הפמיניסטית" או "הפמניסטיות הרדיקליות" בהקשר של איזה שהוא אילומינטי פֵמי חובק עולם, אני קצת מתבייש בכרומוזום ה- Y שלי.

  אני באמת מתנצל

 5. אני בעד שבעל הטור הבא שיפרסם דעה שנשים רוצות להיות זונות, יחוייב לפני כן לעמוד בבורסה ולקבל קליינטים יום שלם. בשביל הכיף. אני בטוחה שהם משלמים יותר יפה מידיעות/מעריב/הארץ/גלובס, אז למה לא.

  • קודם תתנו לנשים האומללות האלו אלטרנטיבה ורק אז תקחו להן את הפרנסה.
   אני לא מצליח לדמיין סיטואציה בה זונה נרקומנית בת חמישים פורשת ומוצאת עבודה במוקד שירות של סלקום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s