בוואלה גבר שונאים גם גברים, אז זה בסדר

שלום, אני חגית גינזבורג ואני אהיה האיזון המגדרי שלכם להיום (לא היה תקציב לקארין ארד). כאשה במדור גברים, תפקידי הוא לשנוא גם נשים וגם גברים, להיות מרירה ומיזנתרופית, לדבר על מין בדרך כל כך מטומטמת, מעליבה ובהמית שאפילו הטוקבקיסטים של וואלה יתרעמו, ולהגיד זין הרבה. כך, כשמישהו יתלונן שהמדור שלי שונא נשים, יוכלו לשאול אותו, "וכשחגית גינזבורג מקללת גברים עם זין קטן, זה בסדר מבחינתך? חחחחחח!".

זין.

~~ ויש המשך ~~

Oh, dear.

~~ ויש תגובה ~~

אופס. תודה על התיקון.

[קישור לכתבה]

46 מחשבות על “בוואלה גבר שונאים גם גברים, אז זה בסדר

 1. בלה בלה בלה בלה!!!! בלה!!! בלה בלה בלה!!!!! בלה בלה!! בלה!!! בלה בלה בלה בלה, בלה בלה בלה, בלה!!!! בלה, בלה בלה! בלה בלה בלה!!!! זין.

 2. אם הכתבה היתה עוסקת בשקיות שוקו ריקות כמטאפורה לחזה נשי שטוח מנקודת מבטו של גבר ממורמר, כל הרשת היתה זועקת חמס. מבחינתי אין הבדל בין הטור הזה של גינזבורג לבין כל טור של שוביניסט מצוי.

  • בשביל הרקורד, יש הבדל בין שנאת גברים ושנאת נשים כי שנאת נשים הורגת נשים. וגם סתם גורמת להן להיאנס, להיפגע, לחוות אפליה מול מוסדות, להרוויח פחות וכו'. שנאת גברים גורמת ל… בחורה לזרוק מישהו בצורה לא יפה? ללכלך עליו עם החברות כי יש לו זין קטן? איפה יש לנשים את הכוח לפגוע בגברים ולדכא אותם בצורה מאורגנת אם הן שונאות אותם? לא שהייתי רוצה שיהיה לנשים את הכוח הזה, מיינד יו. אבל בשורה התחתונה, שנאת גברים זה חולשה אישית של הבחורה, שיש בה הרבה פחות סיכון לחברה. כמו שאם איזה מנחם בן אומר שצריך להכניס את כל ההומואים לכלא, אז הוא חלק מאיזה זרם חברתי די רחב שאשכרה מאמין בזה ומדי פעם הורג הומואים בשם זה וזה מסוכן לתת להם במה ציבורית, בעוד שאם הומו אומר שצריך למגר את הסטרייטיות אז הוא פשוט הזוי.

   • שימי לב גם, כמו שכתבתי בפוסט, שהבחורה שונאת הגברים מופיעה במדורי גברים בתור איזשהו קוריוז ושעשוע. היא גם אף פעם לא תהיה פמיניסטית או תפריך את מה שאומרים מסביבה על נשים.

   • ובכל זאת אין לגישה הזאת לגיטימציה מבחינתי, בטח ובטח לא כשהיא יוצאת מכותבת די מוכרת וותיקה (בניגוד לכל החובבנים שאחראים על רוב החומר שתלקטי לבלוג הזה). אני גם לא חושבת ששנאת גברים זו חולשה אישית, אלא מגמה שרק הולכת ותופחת עם הזרם הנאו-פמיניסטי (גילוי נאות: אני *מאד* לא אוהבת את הזרם הזה). נכון שיש לה פחות סיכון לחברה, אבל קחי בחשבון שהיא לעיתים יכולה לחזור כמו בומרנג. יש מספיק סיבות טובות לשנוא אנשים. מגדר או גודל האיברים שלהם לא נכללים בהן.

    לגבי עניין הקוריוז: אולי זה קשור לעורכים, ואולי זה קשור לבחירה של הכותבת. לפחות ממה שאני רואה, ברוב המקרים כותבים במדורי דעות לרוב לא מתייחסים לטורים של הקולגות שלהם.

     • התייחסתי למגמה שקיימת בחברה של שנאת גברים. לדידי היא לרוב באה לכדי ביטוי על ידי ניאו-פמיניסטיות (זה לא המצב בטור – אין בו שום דבר פמיניסטי). אין ואפס כמובן לעומת שנאת נשים, אבל עדיין שריר וקיים.

      • אוקיי. נראה לי שלא נתקלתי בזה. כשאני רואה מישהי שאומרת שגברים הם כך וכך (הכללה מבזה), זה בדרך כלל בא עם דעות פרימיטיביות על נשים גם.

       • זו הייתי אני (מהסלולרי).

        לגבי עניין הקוריוז: אולי זה קשור לעורכים, ואולי זה קשור לבחירה של הכותבת. לפחות ממה שאני רואה, ברוב המקרים כותבים במדורי דעות לרוב לא מתייחסים לטורים של הקולגות שלהם.

        אני לא חושבת שבעלי טור משתדלים בהכרח למקם את עצמם במרקם האידיאולוגי של המדור, או משהו כזה, אבל כשמתחיל טור כזה, זה כי העורך חשב "הממ, פה תתאים לי מישהי עם קול כזה וכזה" ואז הוא פונה למישהי ומסביר לה על איזה סוג של טור הוא חשב. או שהיא פונה אליו והוא שוקל ומסכים, או שהיא כתבה כבר טור כזה במקום אחר והוא אהב את הרעיון. בכל מקרה יש חשיבה על מה הטור תורם למכלול של המדור — בשביל זה יש עורך.

   • "שנאת גברים גורמת ל… בחורה לזרוק מישהו בצורה לא יפה? ללכלך עליו עם החברות כי יש לו זין קטן?"
    "אבל בשורה התחתונה, שנאת גברים זה חולשה אישית של הבחורה, שיש בה הרבה פחות סיכון לחברה. "

    לא מסכים. שנאת נשים אכן גורמת לתוצאות הרבה יותר הרסניות לנשים, ולחברה בכלל, בדיוק כמו שאמרת. על זה אין וויכוח. אבל שנאת גברים היא בעיה חברתית ותרבותית, שההשפעות שלה הרבה יותר גרועות מהדוגמאות שנתת. נראה לי בשביל לפרט צריך לפתוח בלוג בפני עצמו (וממילא יש כאלו, בעיקר באנגלית), אבל הנקודה היא שנפנפת את הבעיה הזו בקלות רבה מדי. לקרוא לגבר "סוטה" (מילה שאני שמעתי נשים משתמשות בה כאילו שזה כלום) זה גרוע פחות מלקרוא לאישה "שרמוטה" או "נותנת", אבל שניהם נמצאים באותה משבצת. אלו כלי נשק חברתיים. זו אלימות חברתית. אז כן, כשקבוצת נשים יורדת על גבר כי לדעת אחת מהן איבר המין שלו לא תואם את הדרישות שלה, זו בעיה.

    • יכול להיות שנפנפתי את הבעיה בקלות רבה מדי. מבחינתי, אלימות חברתית היא אלימות של החברה (ובייחוד ה"חזקים" מתוכה) נגד ה"חלשים". כשנציג של קבוצה חלשה מגיב בשנאה שהיא דמות מראה של השנאה שהוא מקבל, זה נמצא במשבצת מאוד שונה בעיניי. אבל אני לא מאוד משכילה בפוליטיקות האלה ואנשים בטח כתבו עליהן הרבה דברים חכמים. אשמח לשמוע פירוט פה או במקום אחר.

     • "מבחינתי, אלימות חברתית היא אלימות של החברה (ובייחוד ה"חזקים" מתוכה) נגד ה"חלשים". כשנציג של קבוצה חלשה מגיב בשנאה שהיא דמות מראה של השנאה שהוא מקבל, זה נמצא במשבצת מאוד שונה בעיניי. "

      מקובל עלי, אבל מנקודת המבט שלי אלימות חברתית היא בעיה רחבה יותר. אלימות חברתית היא מבחינתי כל סוג של יצירת תבניות וכפיית תפקידים מגדריים. זהו דיכוי, מבחינתי.
      ביני ובין עצמי אני עורך מידי פעם רשימה של מה בתרבות שלנו מוטל עלי לעשות בשביל לזכות בתואר הנכסף "גבר", ומה אסור לי בשום אופן לעשות פן התואר הזה ישלל ממני (והוא יכול להשלל ממך מהר מאוד, ע"י נשים וגברים כאחד). את יכולה לתאר לעצמך שהרשימה הזו היא ארוכה מאוד, מדכאת מאוד והכי חשוב- בלתי אפשרית לביצוע.
      בגלל זה אני מאוד מברך על הבלוג הזה. אני חושב שככל שנדבר יותר על דיכוי ושנאה כנגד נשים, ככה תחשף גם השנאה והדיכוי נגד גברים, הומוסקסואלים, בי סקסואלים, לסביות, טרנסג'נדרים וכולם, בעצם. פמיניזם זה טוב לכולם, אני תמיד אומר. וכמו שכבר ראית בעצמך, עיסוק בנושאים האלו יוביל לתוקפנות וכעס כלפיך, אז יישר כח, בהצלחה, והעיקר- לא לפחד כלל.

      • תוקפנות לא מפחידה אותי (אחרת לא הייתי כותבת על מה שאני כותבת ובצורה שאני כותבת), אבל לפעמים היא מצליחה להפתיע אותי בכמות ובצורה 🙂

   • שנאת גברים הורגת!
    שנאת גברים הורגת קודם כל נשים, ואחר כך גם גברים.

    שנאה מגדרית מלובה היא כמו כביש רטוב ביום סוער. היא גורמת למפגעים שיוצרים תאונות. בתאונות דרכים נפגעים החלשים (סליחה, "מוחלשים"). לא תמיד מי שלא עצר בעצור הוא זה שנהרג. מי שחלש יותר ("מוחלש") הוא זה שנפגע. האם זה נורא ואיום שאופנוען תמיד נפגע יותר מנוסע באוטובוס כשיש תאונה? אולי. אבל אם אני לובי האופנוענים, אני מנסה לשפר תשתיות ולמנוע תאונות, ולא לפגוע שוב ושוב בנוסעי אוטובוסים כדי לאזן את הסטטיסטיקה.
    זה אולי נראה על פני השטח שהפמיניזם שלך מתנגד לשנאת גברים ילדותית כפי שהיא מובאת ב"ואללה". בעצם, הוא לא כל כך שונה. התזכורת הזו למי נפגע יותר כתוצאה מאיזו שנאה מגדרית תפקידה בעיקר ללבות שנאה מגדרית. היא ה"רקע האידיאולוגי" שעליו קמים "עשבים שוטים".

    אם הדימויים לא ברורים אני אכתוב את זה ברור, כדי שתוכלו להאשים אותי במיזוגניה פרופר:
    גברים שסובלים מאלימות מגדרית חוווים פגיעה מתמדת בבטחונם ובשלמותם הנפשית על רקע מגדרי (לא גבר מספיק, זין קטן, ועוד פנינים מ"ואללה"). רובם גברים מספיק כדי להתמודד עם זה. לרוע המזל, חלקם הקטן דפוק (אולי באמת, למרבה האירוניה, בעלי זין קטן ולא גברים מספיק) ויוציאו את זה באלימות על בנות זוגם. וזו תהיה אלימות שלובתה, אם לא נולדה, בשנאת גברים מתמשכת. ברחוב, בשיח, באינטרנט, ובדרך כלל בבית.

    אז שנאת גברים הורגת קודם כל נשים. היא מקצינה סכסוכים. היא מלבה אלימות.

    אבל אחר כך היא הורגת גברים. לא רק את האלימים הדפוקים והנאלחים שבהם. את כולם. היא מייצרת שיח פוגעני כלפי גברים, שפוגע בכולם. כזה שמייצר בעיות תפקודיות, דכאונות, התאבדויות, ניכור של בני משפחה בני זוג וילדים, ומה לא. שנאת גברים היא כלי ממוסד שהפך מאידיאולוגיה לפרקטיקה במיוחד במדינה הזו. את אולי לא מסכימה עם הטענות האלו, אבל ההתעלמות מהן היא מגוחכת. "לזרוק מישהו בצורה לא יפה? ללכלך עליו עם החברות כי יש לו זין קטן?" נו באמת. מה דעתך על ניסוח אחר כמו "להכניס אותו לכלא, להפיץ עליו שקרים, למנוע ממנו לראות את הילדים שלו, לגרום לפיטוריו מהעבודה, ליצור לו עול כלכלי שלא ייצא ממנו בחיים ולהביא אותו בסופו של דבר לסף התאבדות או להתקף לב מוקדם"? נשמע לי יותר בכיוון.

    שורה תחתונה ופשוטה: מי שאומר שליבוי שנאה איננו מזיק, הוא מלבה שנאה. מי שמלבה שנאה לכיוון אחד, שלא יבוא בטענות שהשנאה משתוללת לכל הכיוונים. מבחינתי, הבלוג הזה איבד כל קרדיט. שפכת את התינוק יחד עם המים.

 3. פמיניסטית בשקל, קנאית ונטולת חוש הומור. זה כל כך עצוב ופתטי. וגם כל הלקקנים שמגיבים לך כאן.

 4. אם "עיתונאי" לא יודע לקבל ביקורת, מוטב לו שישתוק ולא יגיב בכאילו-ציניות-מגניבה-ושנונה-תראו-איזה-שאקל-יצאתי. הוא יוצא יותר מטומטם מאשר מגניב ושנון.

  * הודעה זו נכתבה בלשון זכר בגלל שוביניסטיות השפה העברית וכי נמאסל י להוסיף '/' ואותיות אחרי כל פועל ותואר.

   • אגב היו עוד פנינים בטוויטר — אני גם כונפה מרירה, וגם נמאס לגינזבורג מבחורות שהשכל שלהן יותר קטן מהבולבול שהן מקבלות, וגם רוצח שכיר שיישלח לביתי לא ייגע בי אלא עם מקל (זה היה בתגובה לכך שסיפרתי בטוויטר שחסמתי את חגי קראוס עקב ההצקה וביקשתי שיספרו לי רק אם הוא מתכנן להרוג אותי). והעורך, שהיית מקווה שיתפקד בתור מבוגר אחראי כשהכתבים שלו משתגעים ככה, הגיב בריטוויטים. כיף גדול להתעסק עם האנשים האלה, בכלל לא בא לי לחטא את האינטרנט שלי עכשיו :-\

 5. רק להזכיר, שהתועבה הזו כיכבה כהפניה בכותרת הראשית של וואלה – כן, לפני איראן, לפני עובדי קבלן. למה הבן שלי, בן 10, שנכנס לוואלה כדי לראות עדכוני תוצאות מה-NBA, צריך לעבור בדרך על הדבר הזה? "יש לכם קטן ואתם רעים במיטה"?? ילד בן 10 רואה את זה – למה?
  אז תגידו, ילד לא צריך לגלוש בוואלה. לא, זה לא אפשרי. את זה לא אני ולא מישהו יכול למנוע. כותרות כאלה, בעמוד הכניסה לאתר פופולרי, זה עניין של עורכים, כותבים, וסתם אנשים עם אחריות וקצת מצפון. זה מקומם, מרתיח ברמה שאתם לא מבינים.

  • גם שקרים הם עניין מקומם ומרתיח.
   האייטם המדובר מוקם בהפניה החמישית, הרבה אחרי אירן ועובדי הקבלן ומוקם שם אחרי 22:30.

   אפשר לבקר גם בלי לשקר.

 6. למעשה, הטור הזה משקף יותר שנאת נשים מאשר שנאת גברים.
  על מה מדובר? על "שיחת בנות".
  על מה מדברות שם? על מחזור, השמנה וגברים. בעיקר גברים. והאיברים שלהם.
  והיא גם מפנה את עיקר האגרסיות כלפי הנשים (שהן "קורבנות סטטיסטיות") מאשר הגברים (שהם "בחורים נטולי ציוד").

 7. ממש לא מחפשת ללכת מכות. אני חושבת שעיתונאי צריך לדעת איך לקבל ביקורת ולהגיב לכזו. התגובה שהיא נתנה לך מעליבה לא רק אותך, אלא גם אותה ואת המקצוע שבחרה בו.

  • האמת שאותי התגובה הזו מגעילה יותר מאשר הכתבה המקורית. באמת, מה זה הדיבור הזה? היא בכיתה ג'? היא חיה בסיקסטיז? היא אמורה להיות אישה מבוגרת, לא טוקבקיסטית מופרעת.

 8. פינגבק: תרבות, חינוך, פיקוח, צרכנות « האחות הגדולה

 9. עברתי כאן על כמה פוסטים.
  אני חייב לציין שממש נוח איך שאת מרכזת המון שוביניזם משעשע במקום אחד.

 10. רגע, התגובה של חגית אמיתית? לא יאומן, איזה בושה. זה נשמע לי כמו הגרסה העלובה יותר של הכל עובר אלייך וקקה בידייך. לא ברור מה הבחורה שונאת יותר – גברים (שכידוע כל קיומם מצטמצם למה שיש להם בין הרגליים) או נשים (שכידוע, יש רק סיבה אחת שמעבירה אותן על דעתן וגורמת להן להתמרמר).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s