בוואלה גבר שונאים נשים בכנסים

השאפות של כנס הרצליהבזמן ששרים, נגידים ומנכ"לים דיברו בכנס הרצליה על עניינים שברומו של עולם וצולמו לכתבות במדורי החדשות, הנשים שהיו בכנס ביקרו, שמעו ועבדו מאחורי הקלעים, בשקט. אבל למקרה שבכל זאת איזו מנהלת יחסי ציבור או עוזרת אישית הרגישה שיש לה זכות קיום כאשת מקצוע בכנס כזה, באו בוואלה להזכיר לה מה העבודה האמיתית שלה: להיות קישוט, קוריוז חמוד, פינוק לעיניים של גברים עייפים שתשו מלנהל את העולם. המצלמה של וואלה משמשת במקרה הזה כזין שמשתין לאורך היקפו של הכנס כדי לסמן אותו כטריטוריה גברית.

מיהן השאפות של כנס הרצליה? מתחת לטקסט המצולם למעלה ניתן לראות כמה מ(הצעירות והרזות שב)מבקרות הכנס, נשים רגילות, בבגדים מחויטים אפורים, באו לעבוד, מחייכות בנימוס למצלמה של וואלה, ככל הנראה* לא מודעות לאיזה סוג של כתבה מצלמים אותן. הסטודנטיות בחופשת סמסטר", מתנצל הכתב, "אז הסתדרנו עם מה שיש".

וואלה גבר — ערוץ חדש שנולד כנראה מתוך תחושה של מנהלי וואלה שהאתר שלהם איכותי וגבה-מצח יותר מדי ולעומת זאת לא מציג מספיק תמונות של פטמות — עושה כאן מאמץ מכמיר לב להקדים תרופה לזעם פמיניסטי. ההקדמה מציגה את קונספט צילום השאפות כנובע מחולשה גברית: "אתם יודעים בדיוק כמונו, גם אם לא תודו בכל רם… מה אתם עושים בכל אירוע… אתם מסתכלים על בחורות". המילה "שאפות" נשלפה ממעמקי הביוב של האייטיז כדי לא להשתמש במילה "כוסיות", וההתייחסות לנשים המצולמות נעשית בטון חיובי בלבד.

הרוע מסופק, כצפוי, ע"י תולעי-האנוש מהטוקבקים. "אוי ויי, אלה השאפות?", "מכוערות אחת אחת", "אני עדיין מחפש את השאפות שאתה מדבר עליהן חחחחח", ואז כמובן גם "בנות אתן יפות לא להקשיב ללשונות הרעות שיש פה", כי איך תדעי שאת אשה אם לא תעמדי בכל רגע ורגע למשפט ציבורי על איך שאת נראית.

~~ ויש תגובה: ~~

כשזעמתי על הכתבה הזו בטוויטר, זעם עליי בחזרה חגי קראוס, עורכו הגאה של ערוץ וואלה גבר. הטיעונים שלו היו כדלהלן:

  1. לא נעשה שימוש במילים "כוסיות" או "שוות" ולכן זה לא שוביניסטי;
  2. בניגוד לשקריי המתועבים והמרושעים שנועדו להכפיש את שמו, הקוראים לא התבקשו לדרג את המצולמות;
  3. אני כמו הסיקריקים כי אני לא מוכנה שנשים יפות יהיו קיימות;
  4. אני כונפה.

תודה חגי!

______________________________

* ככל הנראה — כי זה מה שמישהו כתב בטוויטר וקראוס לא הכחיש. בשלב זה כבר פחדתי לשאול שאלות נוספות.

 

[קישור לכתבה]

7 מחשבות על “בוואלה גבר שונאים נשים בכנסים

  1. מפתיע אותי שקראוס בכלל הגיב. הייתי משער שמי שאחראי על וואלה גבר הוא מישהו שמראש ויתר על האפולוגטיקה. כנראה שיש שם איזה חוסר נוחות.

  2. פינגבק: תרבות, חינוך, פיקוח, צרכנות « האחות הגדולה

  3. הנשים המצולמות בכל "כתבות" השאפות לא נתנו את אישורן לצלם להעלות את תמונתן לאתר ו-ודאי לא להעלותן למדור המבזה נשים. עילה לתביעה, מישהי?

  4. ככה, במחי טיפשות אחת ועודף סורח של בליל מילים מחזירים אותנו לתקופות שכוחות איומות. האמת, מה שגרוע יותר מכתיבה מטופשת מזוגניסטית וחסרת טעם היא חשיפתה זה שיתוף פעולה איום ונורא.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s